Bornova Mutlu Son Masaj Zulal

Bornova mutlu son masaj Eski yıllarda sinirsel etkileri yok etmek ve vücuda güç katmak için uygulanan masaj tekniği, birinci dünya savaşı sırasında vücudu gevşetici ve keyif verici olarak da uygulanılmaktaydı. Bu yıllarda bu terapi şekli için biberiye, susam, buğday, limon ve portakal yağları kullanılır, vücudun hoş kokması sağlanırdı.

İnsanlar masaj metodu ile yüzyıllar öncesinde tanışmışlardır. Hastalıkları giderici, ağrı önleyici ve vücuda güç katıcı etkisiyle, tüm milletler tarafından benimsenmiş ve uygulanmıştır. Vücuda vurma(ufak hareketlerle), ovma, dokunma, sıvazlama ve titretme gibi el hareketleri ile yapılan bu temasın yararları tartışmasız kabul edilmiştir. Bornova mutlu son masaj . İnsan sağlığına doğal bir yöntem olan bu dış etki sadece el ile değil, su ve farklı cihazlarla da uygulanmıştır.

Ancak en etkili masaj şeklinin el ile ovma şekli olduğuna karar verilmiştir. İnsanların kötü enerjiyi dışarı atmasını sağlayan bu yöntem, İngiltere ve Avrupa ülkelerinde tıp uzmanları tarafından tedavi şekli olarak belirlenmiş, hastalara sanki bir ilaç kullanılacakmış gibi reçeteye yazılmıştır. Ayrıca devlet bu ülkelerde bu tedavi şeklini yasal olarak düzenlemiş ve bu terapi şeklinin ücretini karşılamıştır.